Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Amazon Web Services (AWS) Workshop

W imieniu Uniwersytetu Warszawskiego oraz Amazon Web Services serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach pt. „Wprowadzenie do chmury AWS dla naukowców”, które odbędą się 25 listopada o godzinie 10:00 w sali B0.14, budynek Wydziału Fizyki Uniwersytet Warszawski, Pasteura 5.

Wejście na Wydział Fizyki od ulicy Banacha.

Dojście do sali B0.14 od wejścia od ulicy Banacha.


Warsztaty są skierowane do osób zainteresowanych wykorzystaniem usług chmurowych AWS w realizacji projektów naukowych i badawczych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy platformy AWS oraz dowiedzieć się, jak efektywnie wdrażać narzędzia chmurowe w swoich badaniach.

Warsztaty będą prowadzone w formie hybrydowej. Istnieje możliwość połączenia się zdalnie przez platformę zoom do warsztatów [zoom link].


Program Warsztatów

25.11.2024 (poniedziałek)

10:00 – 10.05 Powitanie

10:05 – 10:20 Jak zamawiać w prosty sposób dostęp do chmury na Uniwersytecie Warszawskim: umowa ramowa z AWS

10:20 – 11:10 Jak przyspieszyć i ułatwić badania naukowe z wykorzystaniem usług chmurowych Amazon Web Services (AWS)

  • Podczas tej sesji odkryjemy usługi AWS, które pozwolą naukowcom wykorzystać możliwości chmury do szybszego rozwoju i wprowadzania innowacji w bardziej opłacalny, skalowalny i bezpieczny sposób, a także kilka przykładów tego, jak usługi te są wykorzystywane w badaniach naukowych.

11:10 – 11:25 Przerwa

11:25 – 11:45 AI i Generative AI: Przedefiniowanie granic tego, co jest możliwe w badaniach naukowych

  • Sztuczna inteligencja i generatywna sztuczna inteligencja zmieniają sposób podejścia do badań naukowych dzięki szerokiemu zakresowi narzędzi i dostępnych metod. Podczas tej sesji pokażemy przykłady wykorzystania narzędzi i metod wsparcia naukowców na różnych etapach procesu badawczego.

11:45 – 12:15 Prezentacja demo wykorzystania chmury AWS w projekcie badawczym

12:15 – 12:30 Sesja pytań i odpowiedzi

  • Zapisy na szkolenia i darmowy projekt proof of concept z AWS

Warsztaty są organizowane przy współpracy z Działem Sieci Komputerowych UW oraz Amazon Web Services.